Press "Enter" to skip to content

Płytki ozdobne – ściana czy podłoga?

Zarówno w łazience, jak i w kuchni płytki są najchętniej wybieranym elementem wykończeniowym ścian i podłóg. Moda na taki sposób dekoracji chyba nigdy nie minie, a producenci płytek proponują tak wiele wzorów, że bez problemu znajdziemy coś, co nas zachwyci. Płytki ozdobne nie tylko chronią ściany i podłogi przed wodą, ale są elementem dekoracyjnym.

Płytki ozdobne imitujące materiały

Wraz z rozwojem techniki, producenci płytek ceramicznych szukają nowych metod ich tworzenia, dzięki czemu nowoczesne płytki ozdobne imitują różne materiały, np. tapetę, metal, drewno, cegłę czy marmur. Oprócz płytek imitujących materiały, ciekawie wyglądają także płytki z wzorami wyglądającymi na ręcznie malowane, dzięki którym kuchnia nabierze indywidualnego
i niepowtarzalnego charakteru. Można je ułożyć na podłodze, ale i na ścianie. W ten sposób wyróżnimy fragment pomieszczenia, na który będzie kierował się wzrok. Płytki ozdobne imitujące marmur są bardzo eleganckie i doskonale wyglądają nawet w salonie. Jeżeli podoba nam się cegła na ścianach, również możemy wybrać płytki, które imitują ten materiał. Szare, nowoczesne płytki doskonale wyglądają na ścianach i podłogach łazienek urządzonych w nowoczesnym stylu.

Ciekawa tekstura na ścianie i podłodze – pomysłowe płytki ozdobne

Teksturowane płytki zamiast tradycyjnie gładkich są wybierane coraz częściej. Dzięki nim nadamy przestrzeni wymiarowości i uzyskamy wrażenie ruchu. Wybór płytek ze wzorem 3D w neutralnych barwach będzie dobrym rozwiązaniem w każdej kuchni, której chcemy dodać nieco oryginalności. Teksturowane płytki ozdobne można nałożyć także na podłogę, np. tam, gdzie może być zbyt ślisko, gdy rozleje się woda, choćby przy wejściu na balkon czy taras. Ciekawie wyglądają też połączenia płytek teksturowanych z tymi o płaskiej powierzchni czy matu z połyskiem.

Płytki ozdobne w dużym formacie

Z roku na rok rozmiar i format płytek ozdobnych systematycznie się powiększa, co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Dzięki takim rozmiarom, płytki mogą być wykorzystywane do pokrycia wszelkiego rodzaju powierzchni zarówno podłogowych, jak i ściennych. Wielkość płytek wpłynie pozytywnie także na estetykę pomieszczeń, gdyż minimalizuje się liczbę połączeń między nimi. Takie duże płytki wyglądają dobrze nie tylko na podłodze, ale i na ścianie, gdyż tworzą jedną, dużą płaszczyznę.

Ciekawe wzory płytek ozdobnych

Ładne płytki ozdobne mogą tworzyć ciekawe wizualnie wzory. W takich kombinacjach warto wykorzystać zarówno płytki imitujące drewno, cegłę jak i kamień. Między płytkami można układać także dekory, które stworzą linie wyznaczające przeznaczenie kolejnych części pomieszczenia.

Proste i dekoracyjne płytki ozdobne są idealne dla każdego wnętrza. Wystarczy tylko dobrze je dobrać, by cieszyć się efektowanie wykończonym pomieszczeniem.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *