Press "Enter" to skip to content

Gdzie sprawdzą się lampy z czujnikiem ruchu?

Lato to czas, gdy chętniej spędzamy czas na zewnątrz – w ogrodzie albo na działce za miastem. Dzięki nowoczesnemu oświetleniu ogrodowemu można korzystać z dobrodziejstw natury w pełni. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku lamp ogrodowych są czujniki ruchu – włączają się automatycznie, gdy w pobliżu ktoś się poruszy. To nie tylko estetyczne rozwiązanie, ale również rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo – już nigdy o nic się nie potkniemy z powodu złej jakości oświetlenia.

Lampy z czujnikiem ruchu – nowa moda

Możemy wyróżnić trzy rodzaje lamp  z czujnikami ruchu: na podczerwień, na fale elektromagnetyczne i ultradźwiękowe. Najchętniej stosuje się rodzaj lampek na podczerwień, czyli ciepło, które emituje ludzkie ciało. System ten działa niezależnie od pory roku, panującej temperatury czy pogody. Po określonym czasie lampy wyłączają się automatycznie. Taki rodzaj lamp to produkty energooszczędne i dostosowane do najnowszych standardów używania urządzeń oświetleniowych. Lampa działa na baterię, ale można również podłączyć ją w zwykłe łącza, by można było zapewnić włączanie światła na stałe.

Lampy z czujnikiem ruchu w domu

Użycie takiego rodzaju oświetlenia w domu może być bardzo korzystne dla rodzinnego budżetu. Z powodzeniem można go montować w przedpokoju – jest to wielce pomocne, gdy wchodząc do domu z zajętymi przez zakupy rękami, szuka się włącznika światła. Taka lampa sprawdza się również w miejscach, gdzie często zapomina się o wyłączaniu światła – w łazience. Lampki z czujnikiem ruchu znajdą również zastosowanie w piwnicach i spiżarniach. Taki rodzaj okaże się również przydatny w garażu, gdy wchodzimy tylko na chwilę, by wyjechać samochodem, w wiatrołapie, a także w garderobach i dużych szafach.

Lampy z czujnikiem ruchu to bezpieczeństwo

Najbardziej właściwym miejscem do umieszczenia lampki z czujnikiem ruchu jest wejście do domu lub na klatce schodowej wielorodzinnego domu. Są to miejsca, które szczególnie dobrze powinny być oświetlone ze względu na bezpieczeństwo. Włączone światło będzie świecić się przez ilość czasu, która została zaprogramowana. Jest to bardzo wygodne i tanie rozwiązanie w przypadku takich miejsc, ponieważ światło nie jest włączone przez cały czas. Uruchamia je pojawiający się ruch.

Lampka z czujnikiem ruchu w ogrodzie

Ogród to kolejne miejsce, w którym z czystym sumieniem można montować lampki z czujnikiem ruchu – tu jednak należy zmniejszyć czułość tego urządzenia, ponieważ każdy przelatujący ptak lub kot sąsiadów może być przyczyną niechcianego uruchomienia się światła. Istnieją również modele, które rejestrują wyłącznie ruch człowieka. Tego rodzaju oświetlenie może być umieszczone wzdłuż ścieżki prowadzącej do domu – przy każdym kolejnym kroku aktywizuje się kolejna lampka, a poprzednia gaśnie. To bardzo bezpieczne i praktyczne rozwiązanie.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów lamp z czujnikami ruchu, które projektowane są na lampy z kloszami o stylistyce rodem z lat 30. ubiegłego wieku, ale również w wydaniu całkiem nowoczesnym i designerskim.  Oprawa każdej lampy z czujnikiem została zaprojektowana w taki sposób, by maksymalnie rozpraszać światło pod każdym kątem. Materiały, z których wykonano przeszklone klosze to wysokiej jakości szkło o transparentnych lub matowych właściwościach przepuszczania światła. Dzięki temu można dostosować tonację światła w taki sposób, by było całkowicie przyjazne ludzkiemu oku.

Piękny ogród dzięki lampom z czujnikiem ruchu

Właściwe oświetlenie ogrodu to podstawa, by można było się w nim czuć jak w domu. By dodać magii swojemu ogrodowi wystarczy zamontować lampy z czujnikami ruchu. To dyskretne oświetlenie, które włącza się zawsze wtedy, gdy jest potrzebne, dopełni wygląd każdego ogrodu. Szukając odpowiedniej lampy z czujnikiem ruchu ważne jest, by znaleźć taką, która odznacza się nienagannością wykonania i by miała możliwość regulacji zasięgu.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *