Press "Enter" to skip to content

Jakie wybrać światło pod szafki kuchenne?

Od kilku lat oświetlenie podszafkowe stało się prawdziwym hitem wnętrzarskim. Tego typu oświetlenie to świetny sposób nie tylko na doświetlenie blatów roboczych oraz kuchenki, ale również stanowi ono świetną ozdobę pomieszczenia kuchennego. Centralne oświetlenie nie zawsze jest wystarczające, a podświetlone szafki znacznie podnoszą komfort pracy w kuchni i zwiększają funkcjonalność całego pomieszczenia. Najczęściej do oświetlenia podszafkowego wykorzystuje się lampy halogenowe lub taśmy LED. Dużą popularnością cieszą się ostatnio lampki italux bella, które w funkcji oświetlania blatów roboczych sprawdzają się naprawdę świetnie!

Czy warto wybrać halogeny na oświetlenie podszafkowe w kuchni?

Lampy halogenowe dają bardzo dużo przyjemnego światła, a do tego nie fałszują kolorów. Są one bardzo dobre jakościowo, gdyż bardzo często wystarczy jedna lampka halogenowa o mocy 25W. Niestety, aby zamontować tego typu lampki konieczne jest wywiercenie otworów w spodzie szafki. Bardzo często halogenowy systemy oświetlenia podszafkowego wymagają przymocowania ich za pomocą wkrętów.

Italux Bella
Italux Bella (źródło: swiatloistyl.pl)

Czy warto wybrać taśmy LED na oświetlenie podszafkowe w kuchni?

Drugim, bardzo często wybieranym sposobem oświetlenia przestrzeni pod szafkami kuchennymi jest oświetlenie typu LED. Na rynku znajduje się szeroki asortyment tego typu taśm. W ofercie są bardzo efektowne, dobre jakościowe taśmy o różnym zabarwieniu. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że taka taśma jest elastyczna i można ją przykleić na każdą powierzchnię, dzięki czemu uzyskuje się równomierny efekt. Taśmy Led pobierają o wiele mniej prądu, niż ich odpowiedniki halogenowe. Ponadto, powierzchnia taśm LED nie nagrzewa się – dlatego można ją zamontować bezpośrednio na spodzie szafki. Nie trzeba wiercić, kombinować – montaż jest bardzo prosty – wystarczy je przykleić. Oświetlenie podszafkowe LED jest obecnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem jeżeli chodzi o oświetlenie blatów w kuchni. Ta forma dodatkowego oświetlenia idealnie pasuje do kuchennych wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu.

Dlaczego warto wybrać lampki italux bella?

Jeżeli chodzi o lampki italux bella to są to lampki, które odznaczają się nowoczesnym i oryginalnym designem. Stanowią one uniwersalne połączenie kolorów. Dzięki takim lampkom blat będzie idealnie doświetlony, a lampki italux bella nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Italux bella wyróżniają się unikalną formą opraw oraz elementami dekoracyjnymi – można je dopasować do każdego wnętrza. Można stosować je pojedynczo, lub tworząc całe instalacje świetlne – wszystko zależy od upodobań oraz wymagań właściciela. Wykonane są z metalu i charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Wyposażone w żarówki LED, dlatego porób energii jest naprawdę bardzo mały. Tworzą nie tylko odpowiedni nastrój w kuchni, lecz również przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz podniesienia komfortu pracy w kuchni. Lampy italux bella są ładne, trwałe i bardzo efektowne. Czego chcieć więcej?

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *